La Bresse - poslední závod světového poháru

27.8.2018

Poslední závod světového poháru

La Bresse - poslední závod světového poháru

Jak to nakonec dopadlo?

V pátek odstartovala poslední díl svěťáku Jíťa a to již v tradičním short tracku.
Poslední závod v kanadě se jí moc nepovedl, tak jsme očekávali, jestli to byl jen chvilkový výpadek nebo jestli se už kumuluje únava z dlouhé sezony.
Dobré je, že je to ta první varianta :) Jíťa závod zvládla skvěle, vybojovala 13.místo a zajistila si tak start z druhé “lajny” do hlavního závodu.
Hned jsme měli lepší náladu - La Bresse nás totiž přivítalo deštěm a teplotami lehce na 10stupňu, takže nás to hezky zahřálo :)

Neděle?
Poslední závod svěťáku, příprava na nadcházející mistrovství světa, kompletní účast těch nejlepších…
Ráno 4stupně a po sobotním vydatném dešti docela dost bláta…
Matějovi se moc nepodařil start, pohyboval se těsně za 30. místem. Ve druhém kole z 5ti se začal posouvat dopředu, ale nebylo to na dlouho…
Nejprve zi zastavil v depu, abych mu narovnal přehazovačku, která v ten okamžik připomínala spíše kolík k fazolím a o kolo později se ve velké rychlosti poroučel z zemi a mimo sebe zdemoloval i levou tretru, takže se u mě zastavil podruhé, aby se přezul :) I tohle patří k závodění a není se čemu divit, trať opravdu hodně klouzala a množství pádů a defektů bylo nepočítatelné.
Matěj se nakonec dostal do cíle jako 40. závodník, což mu moc úsměvu nedávalo, ale říkal, že to za 14 dní na MS bude cinkat :)))

Jiťa? Vzala si příklad ze svého kolegy a z druhé řady odstartovala nevalně, takže až kolem 30.místa. k tomu není co dodat :(
Postupně se pak propracovávala dopředu až na konečnou 21.pozici. Je to pro ni druhé nejlepší umístění v rámci “svěťáku” a potvrzení, že se zabydlela ve vyšších patrech závodního pole.
Vic k tomu asi není co napsat :)

Svěťák je definitivně za námi a my si z něj odvezli spoustu zážitků, závodních soubojů, osobních vítězství, ale i zklamání.
Oba závodnící obsadili v konečném součtu 20. pozici v celkovém hodnocení.
Je to dobrý příslib do budoucna a motivace na sobě dále pracovat.
Jíťa zastabilizovala svoji výkonost a posun u ni je značný. Nejen samotné umístění v celkovém hodnocení SP, ale i jednotlivá vystoupení v závodech, zvláště pak v short tracku, stojí za povšimnutí.
Nejlepší její umístění do letošního roku bylo 36.místo - v letošním ročníku pak 20.místo a nejhorším výsledkem bylo 31.místo z Val di Sole.

Matěj si dokázal sáhnout do top 10 v dílčím závodě a je pro něj cílem, aby na příští sezonu zastabilizoval svoje výkony na této hranici. Rozhodně na to má hlavu, tak už jen poladit ten zbytek :)

Víc dodávat ke “svěťáku” 2018 asi nemá smysl :)

Ještě jednou moc díky za podporu a fandění, bez Vás by to prostě nešlo!

O víkendu odjíždíme celý tým, i s mladým Tomášem, na Mistrovství světa do švýcarského Lenzerheide, takže Vás budu informovat, co náš všechny ještě čeká a kde budete moci závody sledovat v přímém přenosu.